نچرخیدن سی دی در پلی استیشن 2

معمولا با گذشت زمان و فرسوده شدن کنسول بازی، رفته رفته اجرای بازی توسط دستگاه شما کند تر می شود، در این زمان ممکن است با ترفند های مانند تمیز کردن لنز، شستن سی دی و غیره مشکل را تا حد زیادی حل نمایید، اما بازهم کماکان با مشکل مواجه می شودید.

سی دی در دستگاه اجرا نمی شود، چه باید کرد؟

مشکل عدم اجرای بازیها در دستگاه پلی استیشن 2 به دو عامل اساسی برمیگردد (توجه نمایید ممکن است مشکل بسیار جزی باشد و ما تنها به عمده موارد اشاره میکنیم که احتمال آنها بیشتر است)

1. عدم قدرت لنز دستگاه (احتمال زیاد):

در دستگاه پلی استیشن 2 بر خلاف پلی استیشن 1 لنز دستگاه بصورت جدا و مجزا تعویض می شود. این یک نقطه قوت است چراکه شما به راحتی در منزل خود می توانید لنز این دستگاه را خریداری کرده و با تعویض تنها لنز دستگاه، قدرتی دوباره به دستگاه کنسول خانگی خود بدهید و به بازی کردن بپردازید.

از کجا بفهمیم که مشکل از لنز دستگا است؟ برای شناسایی این مشکل به نکته توجه کنید، لود نشدن بازی، کند بودن اجرای بازی با تعویض لنز برطرف می شود. توجه کنید باید سی دی در دستگاه بچرخد با این حال اگر بازی اجرا نشد، بدانید مشکل با تعویض لنز به احتمال زیاد حل می شود.

2. عدم عملکرد صحیح موتور و پولی (احتمال کم):

فرسوده شدن خار های جایگاه سی دی، پایین امدن پولی و عدم فاصله مناسب لنز و سی دی، و یا شکستگی های جزیی در پولی تعادل سی دی را برهم میزند. این امر باعث می شود لنز کار خود را به درستی انجام ندهد و حتی سی دی در دستگاه نچرخد.

همچنین مشکل در ارمیچر می تواند باعث نچرخیدن و عدم اجرای بازی باشد که احتمال آن کمتر است به هر حال، شما برای رفع این مشل باید ارمیچر و پولی را باهم خریداری کنید لذا این دو به یکدیگر پرس شده اند.

شما می توانید موتور و لنز پلی استیشن 2 را با بهترین قیمت از فروشگاه ما یعنی "انبار بازی" خریداری نمایید و مشکل دستگاه خود را با تعویض یکی از این دو قطعه برطرف کنید.

جهت خرید، مشاهده قیمت لنز کلیک کنید

جهت خرید،مشاهده قیمت موتور سی دی گردان کلیک کنید

انبار بازی مشتریان و همکاران گرامی! سایت "انبار بازی امینی" بزرگترین فروشگاه آنلاین تخصصی جهت خریدانواع قطعات تعمیری و لوازم با کیفیت کنسول بازی (قیمت همکار و مناسب) در ایران است. ارسال پستی به سراسر ایران.
هر قطعه و یدکی برای تعمیر کنسول و لوازم آن مورد نیازتان باشد، در سایت ما بصورت باکیفیت و مورد تایید وجود دارد! از بخش فروشگاهی سایت "انبار بازی" دیدن فرمایید

ورود به بخش فروشگاهی قطعات