فلش خور کردن پلی استیشن 2

آیا فلش خور کردن پلی استیشن 2 کار درستی است؟!

برای خیلی از ماها، از کودکی سوال بوده که دو پورت یو اس بی USB در جلوی کنسول های پلی استیشن 2 برای چیست و آیا بازی ریختن توی فلش و اجرای آن از روی فلش امکان پذیره؟

جواب این سوال بله است! اما نه به آن سادگی ای که فکر می‌کنید!

در کنسول های پلی استیشن 2 مدل اسلیم که باریک تر هستند، کپی خور کردن و فلش خور کردن دشوار تر است تا مدل فت (قدیمی تر) این کنسول ها.

از انجایی که مدل فت دیگر در بین گیمرها و همچنین در بازار رایج نیست و رو به منسوخ شدن می رود، ما درباره کنسول های سری جدید تر یعنی مدل اسلیم صحبت میکنیم.

کپی خور کردن کنسول به چه دلیل و به چه قیمت!؟

معمولا یکی از دلایلی که اکثر گیمرها را بفکر اجرای بازی از روی فلش می اندازد، ضعیف شدن لنز دستگاه انها می باشد.

این تصمیم به ظاهر درست و راحت بنطر می‌رسد. اما باید بدانید که:

با فلش خور کردن دستگاه در سری 8000 به بالا که بدون اداپتور کار میکنند، لنز شما به شدت ضعیف خواهد شد و همچنین لنز ضعیف دستگاه شما هرگز قادر به اجرای بازی های کپی نخواهد بود، چرا که در این سری کنسول، برای فلش خور کردن باید یک دی وی دی حاوی اطلاعات کپی رایت کنید وهر دفعه قبل از اجرای بازی ها ان را اجرا نمایید و تکرار تکریم این امر باعث می شود دی وی دی رایتی شما به مرور به لنز فشار بیاورد و لنز را از پای در اورد. سی دی های رایتی و غیر نقره ای لنز دستگاه را خراب می کند و لنز ضعیف هرگز قادر به اجرای دی وی دی نخواهد بود! پس اینکار در این سری کنسول ها جز زیان در کوتاه مدت هیچ چیزی به همراه نخواهد داشت! پس توصیه نمی شود!

همچنین در سری اداپتوری یعنی 7000X دستگاه می تواند بدون نیاز به لنز، کپی خور شود! یعنی خبری از دی وی دی رایت کردن برای اجرایهر دفعه بازی از روی فلش نیست! ولی بقیه مراتب فلش خور کردن مشترک هست و فرایند طولانیش همچنان برای هردو کنسول مشترک بوده که در ادامه بهشون می پردازیم.

اجرای بازی از روی فلش در PS2 و راحت شدن از سی دی بازیهای جور باجور!

در نگاه اول شاید فکر کنید که بله! چون به سی دی بازی دیگر نیازی ندارید، به راحتی می توانید باز هارو از فلش اجرا کنید و لذت ببرید!

اما این نطریه چندان درست نیست. تهیه و دانلود رایگان بازی از اینترنت بسیار سخت بوده و لذا خیلی از بازیهای محبوب در اینترنت برای دانلود وجود ندارند و یا کامل نیستند و تا مرحله اخر بازی اجرا نمی شوند. دانلود بازی از منابع خارجی با شرایط بالا، جز خسته کردن خودتون و نتیجه نگرفتن چیزی در پی ندارد.

پیشنهاد ما و سخن اخر!

کنسول های موجود در ایران از قبل کپی خور شده هستند و ای سی کپی قبل از فروختنشون درونشون به کار گذاشته شده است تا بازی هایی که در بازار به اسم اورجینال بفروش می رسند رو بدون مشکل اجرا کنه.

به همین دلیل فلش خور کردن پلی استیشن اون هم در ایران که بازیهاش با قیمت ارزان موجود هستند چندان تصمیم درستی نیست.

اگر لنز دستگاه شما ضعیف شده و کار نمیکنه، یدونه لنز بخرید و تعویض لنز کنید. تعویض لنز توی خونه امکان پذیره و برای اینکار قفقط یک پیچگوشتی میخواهید! با تعویض لنز دستگاه مثل روز اولش میشه و سالها بهتون کار میدهد.

اگر بدنبال بازی های بیشتری پلی استیشن 2 هستید میتونید بصورت اورجینال از اینترنت خریداری کنید تنها با کمی جستجوی در گوگل. بازی های پلی 2 در ایران بصورت متنوع موجود هست و بخاطر نداشتن لایسنس قیمتشون واقعا ارزان است (برخلاف خارج)

با ارزوی بهترین ها، بخش مجله فروشگاه اینترنتی " انبار بازی"

انبار بازی فروشگاه اینترنتی "انبار بازی" تنها سایت تخصصی برای خرید کالای اصل و باکیفیت در ایران است. ارسال پستی به سراسر ایران. از انبار بازی دیدن فرمایید