بلاگ » عیب یابی و تعمیرات کنسول بازی » آموزش تعمیر ps2 ps1 » نچرخیدن سی دی در پلی استیشن 2 – مشکل نخواندن سی دی در پلی استیشن 2

نچرخیدن سی دی در پلی استیشن 2 – مشکل نخواندن سی دی در پلی استیشن 2

ps2

معمولا با گذشت زمان و فرسوده شدن کنسول بازی، رفته رفته اجرای بازی توسط دستگاه شما کند تر می شود، در این زمان ممکن است با ترفند های مانند تمیز کردن لنز، شستن سی دی و غیره مشکل را تا حد زیادی حل نمایید، اما بازهم کماکان با مشکل مواجه می شودید.

سی دی در دستگاه اجرا نمی شود، چه باید کرد؟
مشکل عدم اجرای بازیها در دستگاه پلی استیشن 2 به دو عامل اساسی برمیگردد (توجه نمایید ممکن است مشکل بسیار جزی باشد و ما تنها به عمده موارد اشاره میکنیم که احتمال آنها بیشتر است)

1. عدم قدرت لنز دستگاه (احتمال زیاد):

در دستگاه پلی استیشن 2 بر خلاف پلی استیشن 1 لنز دستگاه بصورت جدا و مجزا تعویض می شود. این یک نقطه قوت است چراکه شما به راحتی در منزل خود می توانید لنز این دستگاه را خریداری کرده و با تعویض تنها لنز دستگاه، قدرتی دوباره به دستگاه کنسول خانگی خود بدهید و به بازی کردن بپردازید.

از کجا بفهمیم که مشکل از لنز دستگا است؟ برای شناسایی این مشکل به نکته توجه کنید، لود نشدن بازی، کند بودن اجرای بازی با تعویض لنز برطرف می شود. توجه کنید باید سی دی در دستگاه بچرخد با این حال اگر بازی اجرا نشد، بدانید مشکل با تعویض لنز به احتمال زیاد حل می شود.

2. عدم عملکرد صحیح موتور و پولی (احتمال کم):

فرسوده شدن خار های جایگاه سی دی، پایین امدن پولی و عدم فاصله مناسب لنز و سی دی، و یا شکستگی های جزیی در پولی تعادل سی دی را برهم میزند. این امر باعث می شود لنز کار خود را به درستی انجام ندهد و حتی سی دی در دستگاه نچرخد.

همچنین مشکل در ارمیچر می تواند باعث نچرخیدن و عدم اجرای بازی باشد که احتمال آن کمتر است به هر حال، شما برای رفع این مشل باید ارمیچر و پولی را باهم خریداری کنید لذا این دو به یکدیگر پرس شده اند.

شما می توانید موتور و لنز پلی استیشن 2 را با بهترین قیمت از فروشگاه ما یعنی “انبار بازی” خریداری نمایید و مشکل دستگاه خود را با تعویض یکی از این دو قطعه برطرف کنید.

جهت خرید، مشاهده قیمت لنز کلیک کنید

جهت خرید،مشاهده قیمت موتور سی دی گردان کلیک کنید

4.4/5 - (134 امتیاز)

5 فکر می‌کنند “نچرخیدن سی دی در پلی استیشن 2 – مشکل نخواندن سی دی در پلی استیشن 2

  1. علیرضا

    سلام
    من پلی استیشن ۲ دارم یه دیسک DVD از قبل داشتم گذاشتم داخلش اورد یه DVD اسپایدر من استاندارد خریدم گذاشتم ولی نمیخونه اونو؟؟

  2. شکرالله

    سلام. پلی استیشن 2 من بازی های پلی استیشن 1 رو نمیاره. چند بار دکمه پاور رو میزنم اما نمیاره .چند جا نشون دادم نفهمیدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *