بلاگ » عیب یابی و تعمیرات کنسول بازی » آموزش تعمیر ps2 ps1 » روشن نشدن پلی استیشن 2 و 1

روشن نشدن پلی استیشن 2 و 1

در اینجا مشکلات رایج روشن نشدن پلی استیشن 1 یا پلی استیشن 2 را به شما آموزش می دهیم. از مشکلات ساده و رایج می گوییم که ممکن مشکل دستگاه شمارا حل کند

روشن نشدن پلی استیشن 2 و 1

برق به دستگاه پلی استیشن نمی رسد و روشن نمی شود چه باید کرد؟!

کنسول را به برق می زنیم و دکمه روشن را می زنیم اما اتفاقی نمی افتد! این مشکل ممکن است بصورت کاملا ناگهانی و بدون علایم و خرابی جزیی قبلی اتفاق بیافتد!

پیشگری بهتر از تعمیر است! به شما توصیه میکنیم برای کنسول بازی خود حتما از محافط برق استفاده کنید لذا بیشتری سوختگی ها و خرابی های فیوز و پاور دستگاه از همین نوسنات برق و عدم وجود محافط برق می باشد!

بریم سر اصل مطلب، اول از خارج دستگاه شروع میکنیم

در ps1 و ps2 برق مستقیم

کابل برق پلی استیشن 1 و 2

اگر دستگاه شما پلی استیشن 2 و یا پلی استیشن 1 برق مستقیم است اولین و ساده ترین مورد خرابی، می تواند از کابل دستگاه شما باشد!

کابل دوچاک که مخصوص پلی استیشن 1 و 2 می باشد، به مرور می تواند از داخل دچار سوختگی و بریدگی شود که از خارج کابل قابل دیدن نیست. با تعویض این کابل از سالم بودن کابل دوچاک برق مطمین شوید لذا اگر این کابل خراب یا دچار اتصالی احتمالی باشد می تواند ایرادات جدی با دستگاه شما وارد کند.

قیمت خرید کابل برق پلی استیشن 2 و 1 (باکیفیت)

در ps1 و ps2 آداپتور دار

در پلی استیشن 1 اسلیم کوچک اتصال از طریق اداپتور انجام می شود. بدین منظور ابتدا آداپتور دستگاه را تعویض کنید جهت حل مشکل، مهم ترین اقدام اتصالات اولیه دستگاه برقی است. خرابی در اداپتور های پلی 1 اسلیم رایج است

قیمت و خرید اداپتور اصلی پلی استیشن 1

در پلی استیشن 2 اسلیم نیز به همین صورت است، البته کمی متفاوت تر، پلی استیشن2 اداپتور یک کابل برق دوچاک به اداپتور آن متصل می شود و سپس از اداپتور به دستگاه برق را متصبل می کند!

پس چک کردم کابل اداپتور و خود اداپتور ضروری است. البته اداپتور های موجود در بازار، همراه با کابل بصورت کامل ارائه می شوند. از سالم بودن این کابل مطمین شوید

قیمت و خرید آداپتور پلی استیشن 2 اصلی

 

کیت پاور پلی استیشن 2

یک مشکل دیگر که در پلی استیشن 2 ها بسیار رایج است! کیت پاور یا لیات (کابل اتصال کیت به برد دستگاه) یکی از اجزای بسیار مهم پلی استیشن 2 است که نقش روشن کردم سویچ کردن را دارد. تا این کیت سالم نباشد، دستگاه شما روشن نخواهد شد

برای تعویض، این کیت و فلتش باهم در سایت ما موجود است

قیمت و خرید کیت پاور پلی استیشن 2 ابا لیات صلی

مشکلات بالا با توجه به گزارشات سایر مشتریان، از مشکلات عمده و رایج هستند که معمولا با انجامشون این مشکل حل می شود اما باز هم امکان وجود مشکلات پیچیده تر و خرابی درون دستگاه است اما کمتر پیش می آید!

این مطالب که از این به بعد میخوایم بهشون اشاره کنیم کمتر دیده شده است

اگر با تعویض اداپتور یا کابل بصورت نو بازم هم مشکل برطرف نشد، حال زمان آن رسیده است تا به قطعات داخل دستگاه رجوع کنیم!

در کنسول هایی که اداپتور خارجی دارند فعلا کاری نداریم! اگر کنسول شما برق مستقیم است به این مناست که اداپتور داخلی دارد! پس باید از اداپتور یا همون ترانس داخلی دستگاه مطمین بشیم!

اداپتور پلی استیشن 2

کار با مولتی متر برای کنترل ولتاژ آسون نیست! آسون ترین راه تعویض اداپتور داخلی است! اگر کابل برق رو به اداپتور داخلی بده و باز هم وارد دستگاه نشود مسلما مشکل از اداپتور داخلی است!

در پلی استیشن 1 و 2 اداپتور داخلی وقتی دستگاه را باز میکنید یک تکه جداگانه با برد جداگانه در سمت چپ است که با دیدنش متوجه آن می شوید.

4.2/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *