بلاگ » عیب یابی و تعمیرات کنسول بازی » آموزش تعمیرات و عیب یابی PS4 (پلی استیشن 4) » علت شارژ نشدن دسته ps4 چیست

علت شارژ نشدن دسته ps4 چیست

شارژ نشدن دسته ps4

شارژ نشدن یا زود تمام شدن باتری دسته PS4 از مشکلاتی است که عموما از باتری دسته می باشد. اگر دسته بازی شما فقط زمانی که در برق و شارژ سات کار میکند و از با بیرون اوردن از شارژ خاموش می شود، و یا باتری زود شارژ را خالی می کند مقاله زیر را برای حل این مشکل مشاهده کنید.

تنها راه حل تعویض باتری دسته شما است!

همانطور که گفتیم این مشکل عموما از باتری بوده و متاسفانه خود باتری امکان تعمیر ندارد و فقط با تعویض کردن با باتری جدید آن مشکل برطرف می شود

تعویض باتری دسته پلی استیشن 4 کار آسانی است و با داشتن پیچگوشتی در منزل میتوانید خودتان انجامش بدهید (البته باید کمی فنی کار باشید!)

خب برای حل این مشکل مراحل تعویض باتری رو از صفر تا صدشو به شما اموزش می دیم با ما همراه باشیم

باتری دسته پلی استیشن 4 اصلی از لینک زیر مشاهده کنید

قیمت و خرید باتری دسته PS4 سوکت بزرگ و کوچک

شناسایی نوع باتری دسته

خود باتری، تفاوتی ندارد و در دسته بازی های پلی استیشن 4 مشترک برای همه مدل های آن اما سوکت باتری ها متفاوت است! پس برای شناسایی درست نوع باتری به سوکت باتری دسته فعلی خود توجه کنید!

معمولا دسته بازی های فت از سوکت بزرگ و دسته بازی های اسلیم سوکت باتری کوچک پشتیبانی می کنددو و ایت خیلی مهم است که سوکت درستی را خریداری کنید وگرنه باتری را نمیتوانید به دسته متصل کنید.

راه دیگر شناسایی، دیدن اندازه سوکت است. اگر سوکت ریز است، کوچک است و اگر جسه سوکت بزرگ بنطر می رسد، مدل بزرگ تر ان می باشد

برای تهیه باتری از فروشگاه ما بصورت مطمین میتوانید سفارش دهید. در زیر لینک را گذاشته ایم.

قیمت و خرید باتری دسته PS4 سوکت بزرگ و کوچک

آموزش تعویض باتری دسته

خب، حالاکه طریقه تشخیص و مققدمات رو مطالعه کردید، طریقه باز کردن دسته پلی استیشن 4 جهت تعویض باتری ان را بصورت تصویری نیز در زیر مشاهده می کنید

پیچ های دسته ps4

دسته را برگردانید و با یک پیچگوشتی کوچ 6 میل به بازکردن تک تک پیچ ها بپردازید

جدا کردن قاب های دسته ps4

مطابق تصویر دسته رو به روی بگیرید و با همان پیچ گوشتی از لبه های دسته آن را باز کنید اینکار را به ارامی انجام بدید که اجزای دسته نپاشد و فعلا کامل باز و جدا نکنید د قاب را از یکدیگر.

حال محددا دسته را به پشت برگردانید، قاب هارا بصورت کامل از یکدیگر جا کنید، اینکار را با نیرو و یا شدت انجام ندید، ققاب ها باید به ارامی و راحتی باز شوند.

قیمت و خرید باتری دسته PS4 سوکت بزرگ و کوچک

کیت شارژر دسته PS4 همراه با فلت

بعد از باز کردن قاب های طبق تصویر،  سوکت فلت رو باز کنید تا قاب رو بتونید کامل جدا بزارید

حالا دسته آماده تعویض باتری است!

آموزش تعویض کردن باتری دسته ps4

تعویض کردن باتر همانطور که گفتیم بسیار ساده است. طبق تصویر فقط یک سوکت اتصال دارد که باید ان را جدا کنید و باتری جدید را محددا در جای ان گذاشته و سوکتش را وصل کنید!

تعویض باتری به همین راحتی است و مرحله اخر هم همین است! پس از نصب باتری جدید طبق الگویی که باز کردید و بلعکس آن، یعنی قاب دسته را ببندید و پیچ هارا ببندید. وصل کردن مجدد فلت کیت شارژ رو فراموش نکنید قبل بستن قاب دسته و بستن پیچ ها!

قیمت و خرید باتری دسته PS4 سوکت بزرگ و کوچک

راستی! اگر دسته بازی شما اصلا روشن نمی شود حتی زمانی که به برق یا همون شارژ می باشد، بجای باتری، کیت شارژ و فلت دسته را تعویض کنید لذا اصلا روشن نشدن دسته حتی در حین شارژ نتوان استفادش کرد پس کیت شارژ احتمال زیاد خرابی دارد.

کیت شارژر دسته PS4 همراه با فلت

پایان

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *